Başkentte trafik sorununa proje
Ankara Büyükşehir Belediyesi, trafik sorununa çözüm olması açısından Keçiören Fatih Köprüsü´nü yeniden inşa edecek.
Tarih: 29.3.2021 12:17:10


Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara´daki trafiği rahatlatmak adına Keçiören Fatih Köprüsü´nü yeniden inşa edeceklerini belirterek, “Gidiş-geliş 4 şeritlik köprüyü 8 şeride çıkarıp kronikleşmiş trafik çilesini bitireceğiz” dedi. Kentin birçok noktasında hayata geçirdiği projelerle güvenli sürüş sağlamayı da amaçlayanBüyükşehir Belediyesi, yenileme çalışması için 2021 yılı içerisinde yapım ihalesine çıkacak. 


2 gidiş-2 geliş olarak hizmet veren Fatih Köprüsü, aşamalı olarak yıkılarak 4 gidiş-4 geliş olmak üzere toplam 8 şeritten oluşacak. 900 metre uzunluğunda ve 19 açıklığa sahip olması planlanan ve yeniden inşa edilecek Fatih Köprüsü sayesinde hem oluşan yığılmaların önüne geçilecek hem de geçişler daha güvenli hale gelecek. Yapılan muayene verilerine göre zaman içinde köprüde meydana gelen hasarlar ve yapısal ömrünün azalması nedeniyle Fatih Köprüsü´nü yenileme kararı alan Büyükşehir Belediyesi, yenileme çalışmalarıyla köprünün ömrünü uzatmayı planlıyor. 
Keçiören istikameti başta olmak üzere Samsun-Konya Yolu güzergahları ile Dışkapı-Kazım Karabekir Caddesi yönünde yapılacak yol düzenlemeleri sayesinde trafik akışı kesintisiz hale getirilecek. 


Sanatoryum Caddesi güzergahından gelen araçların 135 metre uzunluğunda ve 2 şeritli ilave bir köprü ile Fatih Köprüsü´ne geçiş yapmaları sağlanarak bu sayede Basın Caddesi´nden gelen trafik ile oluşan yığılmaların da önüne geçilecek. Sanatoryum Kavşağında yapılacak düzenleme ile ayrıca çapı 70 metre olan bir dönel kavşak oluşturulacak ve böylece sürücüler daha kolay ulaşım imkanına kavuşacak. Fen İşleri Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilecek yenileme çalışmaları kapsamında Keçiören ilçesinin giriş ve çıkış güzergâhındaki trafik yoğunluğunu azaltacak proje için 2021 yılı içerisinde yapım ihalesine çıkılması planlanıyor. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Başkentte trafik sorununa proje
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Büyükşehir çocuklar için Başkent´i süsledi
Büyükşehir çocuklar için Başkent´i süsledi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Başkent´in cadde ve bulvarlarını Türk bayrakları ve kutlama mesajlarının yer aldığı billboardlarla süsledi.
Ankara Büyükşehirden çiftçilere manda desteği
Ankara Büyükşehirden çiftçilere manda desteği
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 29 Mart´ta yüzde 80´i hibe, yüzde 20´si çiftçi katkı payı olmak üzere ilk etapta 3 ilçede 51 yetiştiriciye ilk kez 153 gebe manda verecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi´nden Kadın Danışma Merkezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi´nden Kadın Danışma Merkezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”, Başkentli kadınlara hukuksal danışmanlıktan psikolojik desteğe, meslek edindirme konularından barınma ihtiyaçlarına kadar birçok konuda ücretsiz destek sağlıyor.
Ankara´da afet gönüllüleri aranıyor
Ankara´da afet gönüllüleri aranıyor
AnkaraBüyükşehir Belediyesi Türkiye´de meydana gelebilecek olası bir afet durumunda sahada görev yapacak afet gönüllülerine eğitim vermeye hazırlanıyor. Afet Gönüllüsü olmak isteyen vatandaşların, başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.
Ankara Büyükşehir´den kaldırım atağı
Ankara Büyükşehir´den kaldırım atağı
AnkaraBüyükşehir Belediyesi, havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte kaldırım imalatı, bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırdı.
Ankara´da yeni evlenecek çiftlere ücretsiz SMA testi yapılacak
Ankara´da yeni evlenecek çiftlere ücretsiz SMA testi yapılacak
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş toplum sağlığını korumaya yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor
DOLAR
8.2867
EURO
10.0727
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İLETİŞİM

05327085931