Büyükşehir çocuklar için Başkent´i süsledi
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Başkent´in cadde ve bulvarlarını Türk bayrakları ve kutlama mesajlarının yer aldığı billboardlarla süsledi.
Tarih: 23.4.2021 13:49:55


Ankara Büyükşehir Belediyesi, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı pandemi koşulları nedeniyle sınırlı etkinliklerle kutladı. Pandemi sürecinin devam etmesi nedeniyle Ankara Metro Sanat Galerisi çocuklara özel resim sergisine ev sahipliği yaparken, 23 Nisan nedeniyle Başkent Metrosu´nda marşlar çalındı. EGO Genel Müdürlüğü metro vagonlarında yer alan tutamakları çocukların çizdiği resim ve şiirlerle donattı. Ankara´nın bulvar ve Caddelerinde ise Türk bayrakları ve 23 Nisan kutlama mesajlarının yer aldı. BüyükşehirBelediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden çocuklara seslenerek, ABB Tv´de yayınlanacak programları izlemeleri tavsiyesinde bulundu. 

Metroda fotoğraf köşesi ve tutamaklarda çocuk esintileri 
Hafta boyunca devam etkinlikler kapsamında Ankara Metrosu´nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen aileler ve çocuklar için bir fotoğraf köşesi oluşturuldu. EGO Genel Müdürlüğü çocuklara küçük bir de sürpriz yaparak, Başkentli çocuklardan gelen fotoğraf ve şiirleri metro vagonlarındaki tutamaklara yerleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesapları üzerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, çocuklara, “Sevgili çocuklarım, bu ayrı geçireceğimiz ikinci 23 Nisan ama üzülmeyin, aramızdaki mesafelere rağmen gönüllerimiz bir olacak. ABB Tv üzerinden paylaşacağımız tiyatrolarımız ve konserler ile dolu dolu zaman geçirin olur mu?” sözleriyle seslendi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Başkentte trafik sorununa proje
Başkentte trafik sorununa proje
Ankara Büyükşehir Belediyesi, trafik sorununa çözüm olması açısından Keçiören Fatih Köprüsü´nü yeniden inşa edecek.
Ankara Büyükşehirden çiftçilere manda desteği
Ankara Büyükşehirden çiftçilere manda desteği
Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, 29 Mart´ta yüzde 80´i hibe, yüzde 20´si çiftçi katkı payı olmak üzere ilk etapta 3 ilçede 51 yetiştiriciye ilk kez 153 gebe manda verecek.
Ankara Büyükşehir Belediyesi´nden Kadın Danışma Merkezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi´nden Kadın Danışma Merkezi
Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren “Kadın Danışma Merkezi”, Başkentli kadınlara hukuksal danışmanlıktan psikolojik desteğe, meslek edindirme konularından barınma ihtiyaçlarına kadar birçok konuda ücretsiz destek sağlıyor.
Ankara´da afet gönüllüleri aranıyor
Ankara´da afet gönüllüleri aranıyor
AnkaraBüyükşehir Belediyesi Türkiye´de meydana gelebilecek olası bir afet durumunda sahada görev yapacak afet gönüllülerine eğitim vermeye hazırlanıyor. Afet Gönüllüsü olmak isteyen vatandaşların, başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.
Ankara Büyükşehir´den kaldırım atağı
Ankara Büyükşehir´den kaldırım atağı
AnkaraBüyükşehir Belediyesi, havaların mevsim normallerine dönmesiyle birlikte kaldırım imalatı, bakım ve onarım çalışmalarını hızlandırdı.
Ankara´da yeni evlenecek çiftlere ücretsiz SMA testi yapılacak
Ankara´da yeni evlenecek çiftlere ücretsiz SMA testi yapılacak
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş toplum sağlığını korumaya yönelik projelerini hayata geçirmeye devam ediyor
DOLAR
8.2867
EURO
10.0727
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İLETİŞİM

05327085931