GALA´DAN SKANDAL HAREKET!
Türkiye´nin en büyük mobilya şehri İnegöl´de, üreticiler günlerce fuar hazırlığı yapıp mağazalarını yeni ürünlerle donatıp süslerken, Mobiliyum AVM´de mağazası bulunan GALA Mobilya´nın yöneticileri pandemiyi bahane ederek mağazasını kapattı. Mağazanın camına büyük puntolarla yazılanlar ise İnegöl mobilya sektörüne büyük saygısızlık ve skandal olarak yorumlandı.
Tarih: 7.10.2020 12:00:20

İnegöl Mobilya fuarı 5 Ekim´de düzenlenen törenle açıldı. Fuar organizasyon şirketi MODEF, fuara katılım sağlayacakların sağlığını düşünerek tüm pandemi önlemlerini aldı. Firmalar ise daha önce ertelenen fuar için günler öncesinden hazırlık yaptı. Stantlarını ve şehrin muhtelif cadde ve alışveriş merkezlerindeki mağazalarını süsleyerek beklemeye başladı.

MODEF Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Uğurdağ, ulusal televizyon kanallarına konuk olup, tüm dünyaya İnegöl mobilyasını bir kez daha tanıttı ve fuarının açılış davetini yaptı.

Ancak fuarın açılacağı gün tüm bu güzel gelişmelere gölge düşüren skandal bir gelişme yaşandı. İnegöl´de üretim yapan, İnegöl´de kazanan ve İnegöl Mobilya sektörüne sunulan her türlü imkanlardan fazlasıyla istifade eden GALA Mobilya, Mobiliyum AVM´de bulunan mağazasını pandemi bahanesiyle kapattı.

Kapatma gerekçesi olarakta, mağazasının camlarına, “İnegöl´de gerçekleşen mobilya fuarı sebebiyle oluşacak yoğunluktan dolayı,  pandemi risklerini düşünerek 5-10 Ekim tarihleri arasında, mağazamızı kapalı tutma kararı aldık.”yazısı astı.

Fuar sebebiyle İnegöl´e gelen ve mobiliyumu gezen ziyaretçiler, Gala´nın mağazasındaki yazıyı okuyunca büyük bir şaşkınlık ve “acaba pandemi ile ilgili yeterince önlem alınmadı mı” panik ve endişesine düştü.

Gala mobilyanın pandemiyi bahane ederek mağazasını kapatması ve bunu büyük puntolarla duyurması, İnegöl´deki mobilya firmalarının sahiplerince büyük ayıp ve skandal olarak yorumlandı.

Gala Mobilya´nın Mobiliyum ve MODEF Yönetimi ile tüm İnegöl Mobilya sektörünün tepkisine sebep olan bu radikal ve tartışmaya açık kararı almasının ardında ise başka sebepler olabileceği iddialar arasında…

Diğer taraftan Mobiliyum AVM Yönetiminin bu skandal karara nasıl izin verdiği ve yine mobilya sektörünün başını çeken başta İTSO olmak üzere, İMOS ve MODEF Yönetimlerinin ve bünyelerinde 10´larca mobilyacı üyesi bulunan MÜSİAD ve İGİAD´ın bu konuya nasıl bir tepki vereceği de merak konusu.

Merak edilen bir diğer konu ise 26-31 Ocak 2021 tarihleri arasında İstanbul´da düzenlenecek mobilya fuarına GALA Mobilya´nın katılıp katılmayacağı…
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GALA SKANDAL HAREKET
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sanayide yerli hamlelere destek
Sanayide yerli hamlelere destek
Bursalı sanayiciler 919 ürünün, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi kapsamına alınmasına destek verdi.
Yerli hamsinin fiyatı cep yakıyor
Yerli hamsinin fiyatı cep yakıyor
Karadeniz´de ince çıkması nedeniyle zaman zaman uygulanan yasakların ardından tezgâhlarda pek gözükmeyen yerli hamsi bu yıl ilk kez tezgahlarda kendini gösterdi. Trabzon açıklarında avlanan hamsi kilosu 30-35 TL´den satılıyor.
Eskişehir Sanayi Odası ihracat verilerini değerlendirdi
Eskişehir Sanayi Odası ihracat verilerini değerlendirdi
Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat verileri değerlendirdi. Eskişehir´in Şubat ayı ihracatının bir önceki aya göre yüzde 1´lik düşüşle 82,6 milyon dolar olarak gerçekleştiği değerlendirmede vurgulandı.
Uludağ İçecek “sıfır atık” belgesi aldı
Uludağ İçecek “sıfır atık” belgesi aldı
Uludağ İçecek Türk A.Ş, gerçekleştirdiği çalışmalar ve Sıfır Atık Yönetim Sistemi uygulamaları ile Çaybaşı ve Yenice´de bulunan üretim tesislerinin her ikisinde de “sıfır atık” belgesi almaya hak kazandı.
İki genç mühendisin gurur veren hikayesi
İki genç mühendisin gurur veren hikayesi
Günlük 10 adet üretimden 45 ülkeye ihracat yapar hale geldiler - Elektrikli bisiklet ve motosiklet üretiminde dünya markası oldular
Kripto para uyarısı
Kripto para uyarısı
Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, kripto paranın kumar alışkanlığı geliştirebileceği gibi psikolojik rahatsızlıklara da neden olabileceğini belirtti.
İNSANİ GEÇİM ÜCRETİ  4.134 TL´DİR
İNSANİ GEÇİM ÜCRETİ 4.134 TL´DİR
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul´da ortalama büyüklükte bir ailenin, insani şartlarda aylık geçimini sağlayabilmesi için insani geçim ücreti (İGÜ), 2021 yılı için 4.134 TL olarak belirlendi.
NE ALTIN, NE DÖVİZ, EN İYİ YATIRIM SÜNGER!
NE ALTIN, NE DÖVİZ, EN İYİ YATIRIM SÜNGER!
Türk lirasının döviz karşısındaki kaybı, altın fiyatlarının sürekli yükselmesi özellikle yatırımcıları bu iki yatırım aracına yönlendiriyor. Ancak, son 8 ayda ne döviz, ne altın, sünger kadar değer kazanmadı. İnegöl´de de üretim merkezi bulunan sünger, 2020 yılının Şubat ayından bugüne yüzde 80´in üzerinde artış gösterdi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
BÜYÜKŞEHİR´DEN EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
Büyükşehir Belediyesi, Yenikent ve İnegöl Katı Atık Düzenli Depolama sahalarına getirilen günlük 3 bin 500 ton atığı elektrik enerjisine dönüştürerek kent ekonomisine kazandırıyor.
İNEGÖL ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM
İNEGÖL ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM
Mobilyanın başkenti İnegöl´de sanayinin büyümesiyle birlikte altyapı çalışmaları da hız kazandı. Güney Marmara´ya elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ, 2020 yılının sonunda İnegöl´e toplam 7 milyonluk yatırımın gerçekleştirileceğini açıkladı.
İNEGÖL KONUTTA REKOR KIRDI
İNEGÖL KONUTTA REKOR KIRDI
İnegöl´de Temmuz ayında gerçelekleşen konut satışları bir önceki yıla oranla yüzde 179 artış gösterdi. İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, artış oranının İnegöl´de rekor olduğunu söyledi.
İnegöllü mobilyacılara Cezayir´den davet
İnegöllü mobilyacılara Cezayir´den davet
İnegöllü mobilyacılara Cezayir´den davet
DOLAR
8.2867
EURO
10.0727
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İLETİŞİM

05327085931