İnegöl´de dikkat çeken proje
İnegöl Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çevre temizliği ile ilgili farkındalık projesi geliştirildi. Projede izmaritlerin atıldığı kutular oylama niteliği taşıyor.
Tarih: 2.7.2019 11:41:23

Vatandaşlarımız çoğu zaman sigara izmaritlerini farkına varmadan caddelere, ağaç diplerine, su giderlerine vb. noktalara atabilmektedir. İnegöl Belediyesi tarafından cadde ve sokaklarda yerlere atılan ve bu nedenle hem çevre kirliliği hem de sağlık açısından tehlike oluşturan sigara izmaritleri ile mücadele etmek amacıyla “Yere Atma, Oylama Yap” projesi hayata geçirildi.

ÇEVRE TEMİZLİĞİ FARKINDALIK PROJESİ
Geliştirilen proje halkın sıklıkla kullandığı Ek Hizmet Binası önünde uygulamaya konuldu. Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Alper Taban; “Daha evvel de temizlik konusunda hassas çalışmalar yürüttük. Çalışmalarımızda en büyük hedef İnegöl´ün daha temiz olması. Elbette çok kötü durumda değiliz. Ancak daha iyi olabilmemiz adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Vatandaşın izmaritlerini yere değil tercih kutularına bırakarak anket çalışmasına katılımı sağlanacak. Ben İnegöl halkının farkındalık projesi ile bu anketi seveceklerini umuyorum. Zaman içerisinde geliştirerek farklı çalışmalar da yürütebiliriz. Bu anlamda vatandaşlarımızdan gelen fikirlere her zaman açığız” ifadesinde bulundu.
TEMİZLİK İSLAMİ BİR VEBİCEDİR
Ayrıca Başkan Taban; “Projenin uygulandığı alan Belediye Ek Hizmet Binası olup, vatandaşların sık kullandığı, sürekli irtibat kurduğu, dolayısıyla sigara izmaritlerinin yerlere fazlaca bırakıldığı önemli bir nokta. Uygulanan proje ilerleyen zamanlarda daha farklı çalışmalarla ve anket soruları ile zenginleştirilebilir, farklı modellemelerde yapılabilir. Zaman içerisinde inanıyorum ki yapmış olduğumuz bu farkındalık çalışmalarıyla İnegöl´ü seven, bu şehre gönül veren insanların sayısında artışlar meydana getirecek. Medeniyet göstergelerinden biri olan temizlik aynı zamanda İslam´ın bir vecibesidir. Yaşadığımız bu çevre bizlere miras değil, gelecek nesillere bırakacağımız bir emanettir. Yapılan hizmetin faydalı olacağına, vatandaşımızın yaptığımız özverili çalışmalarda bizlere destek vereceğine inanıyorum” cümleleriyle konuşmasını tamamladı
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İnegöl dikkat çeken proje
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Sanayide yerli hamlelere destek
Sanayide yerli hamlelere destek
Bursalı sanayiciler 919 ürünün, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi kapsamına alınmasına destek verdi.
Yerli hamsinin fiyatı cep yakıyor
Yerli hamsinin fiyatı cep yakıyor
Karadeniz´de ince çıkması nedeniyle zaman zaman uygulanan yasakların ardından tezgâhlarda pek gözükmeyen yerli hamsi bu yıl ilk kez tezgahlarda kendini gösterdi. Trabzon açıklarında avlanan hamsi kilosu 30-35 TL´den satılıyor.
Eskişehir Sanayi Odası ihracat verilerini değerlendirdi
Eskişehir Sanayi Odası ihracat verilerini değerlendirdi
Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ihracat verileri değerlendirdi. Eskişehir´in Şubat ayı ihracatının bir önceki aya göre yüzde 1´lik düşüşle 82,6 milyon dolar olarak gerçekleştiği değerlendirmede vurgulandı.
Uludağ İçecek “sıfır atık” belgesi aldı
Uludağ İçecek “sıfır atık” belgesi aldı
Uludağ İçecek Türk A.Ş, gerçekleştirdiği çalışmalar ve Sıfır Atık Yönetim Sistemi uygulamaları ile Çaybaşı ve Yenice´de bulunan üretim tesislerinin her ikisinde de “sıfır atık” belgesi almaya hak kazandı.
İki genç mühendisin gurur veren hikayesi
İki genç mühendisin gurur veren hikayesi
Günlük 10 adet üretimden 45 ülkeye ihracat yapar hale geldiler - Elektrikli bisiklet ve motosiklet üretiminde dünya markası oldular
Kripto para uyarısı
Kripto para uyarısı
Dijital Bağımlılıkla Mücadele Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Tuncay Dilci, kripto paranın kumar alışkanlığı geliştirebileceği gibi psikolojik rahatsızlıklara da neden olabileceğini belirtti.
İNSANİ GEÇİM ÜCRETİ  4.134 TL´DİR
İNSANİ GEÇİM ÜCRETİ 4.134 TL´DİR
Türkiye İktisadi Girişim ve İş Ahlakı Derneği (İGİAD) tarafından yapılan araştırma sonucunda İstanbul´da ortalama büyüklükte bir ailenin, insani şartlarda aylık geçimini sağlayabilmesi için insani geçim ücreti (İGÜ), 2021 yılı için 4.134 TL olarak belirlendi.
GALA´DAN SKANDAL HAREKET!
GALA´DAN SKANDAL HAREKET!
Türkiye´nin en büyük mobilya şehri İnegöl´de, üreticiler günlerce fuar hazırlığı yapıp mağazalarını yeni ürünlerle donatıp süslerken, Mobiliyum AVM´de mağazası bulunan GALA Mobilya´nın yöneticileri pandemiyi bahane ederek mağazasını kapattı. Mağazanın camına büyük puntolarla yazılanlar ise İnegöl mobilya sektörüne büyük saygısızlık ve skandal olarak yorumlandı.
NE ALTIN, NE DÖVİZ, EN İYİ YATIRIM SÜNGER!
NE ALTIN, NE DÖVİZ, EN İYİ YATIRIM SÜNGER!
Türk lirasının döviz karşısındaki kaybı, altın fiyatlarının sürekli yükselmesi özellikle yatırımcıları bu iki yatırım aracına yönlendiriyor. Ancak, son 8 ayda ne döviz, ne altın, sünger kadar değer kazanmadı. İnegöl´de de üretim merkezi bulunan sünger, 2020 yılının Şubat ayından bugüne yüzde 80´in üzerinde artış gösterdi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
BÜYÜKŞEHİR´DEN EKONOMİYE BÜYÜK KATKI
Büyükşehir Belediyesi, Yenikent ve İnegöl Katı Atık Düzenli Depolama sahalarına getirilen günlük 3 bin 500 ton atığı elektrik enerjisine dönüştürerek kent ekonomisine kazandırıyor.
İNEGÖL ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM
İNEGÖL ALTYAPISINA BÜYÜK YATIRIM
Mobilyanın başkenti İnegöl´de sanayinin büyümesiyle birlikte altyapı çalışmaları da hız kazandı. Güney Marmara´ya elektrik dağıtım hizmeti sağlayan UEDAŞ, 2020 yılının sonunda İnegöl´e toplam 7 milyonluk yatırımın gerçekleştirileceğini açıkladı.
İNEGÖL KONUTTA REKOR KIRDI
İNEGÖL KONUTTA REKOR KIRDI
İnegöl´de Temmuz ayında gerçelekleşen konut satışları bir önceki yıla oranla yüzde 179 artış gösterdi. İnegöl Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Melih Uçaravcı, artış oranının İnegöl´de rekor olduğunu söyledi.
DOLAR
8.2867
EURO
10.0727
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İLETİŞİM

05327085931