Mamak´ta kentsel dönüşüm için ihale tarihi netleşti
AnkaraBüyükşehir Belediyesi´nin “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” 7 Nisan´da ihaleye çıkıyor.
Tarih: 10.3.2021 18:23:03

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Yeni Mamak Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi” kapsamında 4, 5, 6 ve 7. etaplarda yer alan 4 bin 477 konut ve ticari blokların yapım işi için 7 Nisan´da ihaleye çıkıyor. Kentsel dönüşüm alanı içerisinde yer alan etaplarda yapılacak olan daireler için 7 Nisan´da gerçekleştirilecek ihale sonucu kesinleştikten sonra konutların bin 80 günde tamamlanarak, 2023 yılına kadar hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. 
Özel Projeler ve Dönüşüm Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan projeyle Mamak kentsel dönüşüm alanında bulunan bölgeye Fen İşleri Daire Başkanlığı, 950 adet 80 metrekare, 3 bin 82 adet 100 metrekare, 445 adet ise 120 metrekare kullanım alanına sahip toplam 4 bin 477 adet konut ve ticari alan yapacak. Bölge halkının yaşam tarzını ve düzenini bozmayacak şekilde inşa edilecek olan modern konutlar, görüntü kirliliğinin önüne geçen ortak kullanım alanlarına, otoparklara ve geniş peyzaj alanlarına sahip olacak. Tek seferde yapılacak ihalenin ardından inşaatına başlanacak konutların hak sahiplerine teslim edilmesiyle birlikte Büyükşehir Belediyesi teslim edilmeyen konutlar nedeniyle kira yükünden de kurtulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi, son 15 yılda hak sahiplerine bugünkü değeriyle toplam 1 milyar lira kira ödemesi gerçekleştirdi. 
Sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuruyla hak sahiplerine seslenen Başkan Yavaş, “Konutların yıllarca teslim edilmemesinden kaynaklı vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyeti ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz” dedi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Eğitime sportif destek
Eğitime sportif destek
Bursa Büyükşehir Belediyesi, spor salonu bulunmayan 10 okulda yaptığı düzenlemelerle toplamda 1268 metrekarelik spor alanı oluşturdu.
Denetimsizlik de, İş Cinayetleri de Sürüyor
Denetimsizlik de, İş Cinayetleri de Sürüyor
TMMOB Makina Mühendisleri Odası İnegöl Temsilcisi Burak Koyuncu, “Yılda yaklaşık olarak 10.000 emekçinin öldüğü meslek hastalıklarının tespit edilmesi için kararlı ve ısrarcı olunması gerektiğini söyledi.
Karalar: "Bizim yönetim anlayışımız farklı"
Karalar: "Bizim yönetim anlayışımız farklı"
AdanaBüyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, genel olarak belediye başkanlarına toprağa gömülen, görünmeyen hizmetleri yapmalarının pek tavsiye edilmediğini ifade ederek, "Bizim yönetim anlayışımız farklı" dedi.
Sanata ve sanatçıya tam destek
Sanata ve sanatçıya tam destek
Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren BUSMEK, özellikle geleneksel sanatların yaşatılıp, gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir rol üstleniyor. Fırsat buldukça BUSMEK atölye ve sergi salonlarını ziyaret eden Başkan Aktaş, sanatçılara moral, sanata destek veriyor.
Toplum kadınlarla şekilleniyor
Toplum kadınlarla şekilleniyor
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle BUSKİ bünyesinde çalışan kadın personelle bir araya geldi.
Antalya´da Kadınlar Günü´ne özel sergi
Antalya´da Kadınlar Günü´ne özel sergi
AntalyaBüyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında ‘Geçmişten Günümüze Kadınlar´ konulu karma sergi düzenledi.
Başkan Zoroğlu net konuştu
Başkan Zoroğlu net konuştu
Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi mart ayı ilk toplantısıBüyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başkanlığında yapıldı.
Bursa  Büyükşehir´de kadınlar günü
Bursa Büyükşehir´de kadınlar günü
BursaBüyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü´nde kadın personelle bir araya gelerek pasta kesti. Yaptığı görevin ne olduğuna bakmadan tüm kadınların kurum için önemli olduğunu belirten Başkan Aktaş, onlarla sohbet edip çiçek dağıttı.
Mersin´de asfalt çalışmaları sürüyor
Mersin´de asfalt çalışmaları sürüyor
MersinBüyükşehir Belediyesince, kentin farklı bölgelerinde sıcak asfalt çalışmalarına devam edildiği bildirildi.
Başkan Zolan, "Kadın anadır, eştir, kardeştir; canımızdır
Başkan Zolan, "Kadın anadır, eştir, kardeştir; canımızdır
DenizliBüyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kadınlara yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak için kent genelindeki dev ekranlardan "Kadın anadır, eştir, kardeştir; canımızdır. Şiddete dur de" mesajı paylaşarak "Kadına şiddete yeter" dedi.
İmamoğlu,  MHP´li belediyeye otobüs hediye etti
İmamoğlu, MHP´li belediyeye otobüs hediye etti
İstanbulBüyükşehir Belediyesi, Sivas´ın Gürün belediyesine otobüs hediye etti.
İzmir Büyükşehir Belediyesinden kentsel dönüşümde bir adım daha
İzmir Büyükşehir Belediyesinden kentsel dönüşümde bir adım daha
Kentsel dönüşüm projeleriyle hem riskli konutlarda oturan vatandaşların sağlıklı yapılarda oturmasını sağlayan hem de yaşanabilir kentsel alanlar oluşturan İzmir BüyükşehirBelediyesi, Örnekköy´de 170 konut ve 20 işyerini kapsayan ikinci etap için temel atmaya hazırlanıyor. 13 Mart´ta yapılacak temel atma törenine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nun da katılması bekleniyor.
DOLAR
8.2867
EURO
10.0727
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
İLETİŞİM

05327085931